Fotografia ślubna Fotograf Jędrzejów sesja ślubna na Perzowej Górze

Jako Fotograf ślubny z głową pełną pomysłów razem z Magdą i Tomkiem wybraliśmy się, z Jędrzejowa w wyjątkowe dla mnie miejsce. Myśle, że każdy fotograf z Jędrzejowa oraz okolic zna tą tajemniczą górę.

Była to Perzowa góra  w województwie świętokrzyskim, na której szczycie znajduje się kaplica świętej Rozalii 🙂 Patronki Mojej Córeczki 🙂

ZZ wyborem miejsca na sesje nie miałem żadnych problemów. Magiczna ścieżka i Pan, który opiekował się drogą na szczyt i opowiedział nam historie związaną z całym tym pięknym miejscem, zupełnie jak by był już mitycznym pasterzem perzem z legendy.

Pozwólcie, że przytoczę legendę o tym wspaniałym miejscu.

Wydaję sie, że najlepiej byłoby słuchać jej tuż pod kapliczką św. Rozalii

Dawno temu stary Perz pasł krowy na górze za wsią. Popołudnie było mgliste. Opary, snujące się po zboczach, otuliły całe wzgórze.

W pewnej chwili zaskoczonemu Perzowi ukazała się biało ubrana postać, która podeszła do niego, i wręczając mu pokaźnych rozmiarów klucz, powiedziała: “Nie lękaj się, mimo iż będą się tu działy rzeczy straszne. Wytrwaj na tym miejscu do końca. Weź ten klucz i czekaj, a staniesz się najwyższym przełożonym klasztoru, który tu powstanie. Tym kluczem otworzysz drzwi.” Wtedy rozległy się potężne grzmoty, skały pękały z łoskotem i staczały się po zboczach. Wśród kamieni pojawiły się roje gadów.

Perz widział, jak spod ziemi wyrastały mury tajemniczej budowli. Przerażone bydło popędziło do wsi, a za nim ledwo żywy ze strachu pastuch, wyrzucając tajemniczy klucz. Nagle zaległa cisza. Biała postać znikła, a góra znieruchomiała.

Po kamiennych murach zostały tylko ślady, widoczne do tej pory w grocie św. Rozalii.

 

 

Nazwanie się fotografem ślubnym tu za mało, ponieważ największą radość sprawia chwytanie ludzkich emocji.

To właśnie to decyduje, jakim jest się fotografem. Dlatego często decyduje umiejętność zjednywania sobie ludzi. Często sama umiejętność fotografowania schodzi na dalszy plan, jak Pary otwierają się i same naturalnie pozują 🙂

Wszystkim, których urzekło to miejsce, serdecznie polecam wybrać się na spacer jesienią i przespacerować się i pomodlić w kapliczce świętej Rozalii. Niesamowite miejsce do romantycznych spacerów we dwoje 🙂

Na koniec wybraliśmy się do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku 

Dotarłeś aż tutaj ?:) Bardzo się ciesze i zapraszam do obejrzenia najnowszych historii.

Fotograf Jędrzejów Fotografia ślubna Jędrzejów