SESJA NOWORODKOWA

to największa pamiątka pierwszych dni maluszka.
Z dnia na dzień nasze dziecko się zmienia i już nigdy nie będzie takim okruszkiem jak na początku.

A to właśnie fotografia ma taką moc, że dopiero po latach nabiera wartości i możemy wracać z łezką w oku do tych słodkich zdjęć naszego dzieciątka.

Czy ktoś z was nie chciałby teraz zobaczyć swoich zdjęć kilka dni po narodzeniu ? Ja bardzo ale niestety nie mam takiej pamiątki.


KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ SESJE NOWORODKOWĄ ?

Sesja noworodkowa powinna być wykonana w pierwszych czternastu dniach życia dziecka.

Maluszek w tym czasie więcej śpi,jego sen jest głębszy oraz spokojniejszy, jest też bardziej podatny na układanie w różne oczywiście bezpieczne pozycje, które przypominają mu usłanie w brzuszku mamy.

Kolejnym argumentem jest to, że najczęściej w trzecim tygodniu życia zaczynają się kolki.

Dziecko jest wtedy niespokojne gdyż cierpi z powodu bólu brzuszka, dlatego wykonanie sesji w tym czasie może być bardziej czasochłonne i trudniejsze.


KIEDY UMÓWIĆ SIĘ NA SESJE NEWBORN ?

Na sesje noworodkową najlepiej umówić się jeszcze w czasie trwania ciąży, jak wiemy terminu porodu naturalnego nie możemy przewidzieć ale po wcześniejszym kontakcie z nami możemy wstępnie oszacować termin sesji a już dokładna datę ustalamy po powrocie mamy i maluszka do domu.

W przypadku planowanych cięć cesarskich termin możemy umówić już w czasie ciąży.


JAK PRZEBIEGA SESJA I JAK SIĘ DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ?

Sesje wykonujemy w naszym studio. Po uprzednim ustaleniu terminu sesji,informujemy was w co musicie się zaopatrzyć, na pewno będą to pieluszki, smoczek, mleko oraz koszulki dla rodziców do zdjęć rodzinnych ale więcej informacji przekazujemy już później w wiadomościach prywatnych .

Z naszej strony oferujemy ogromny wybór akcesoriów i ubranek dla maluszka, które są nieodłącznym elementem sesji.

Sama sesja wykonywana jest w pomieszczeniu, które będzie uprzednio ogrzane do temperatury odpowiedniej dla dziecka oraz w trakcie sesji włączamy ogrzewacz powietrza, który delikatnym ciepłym powietrzem wieje na maluszka powodując u niego odczucie ciepła jakie miał u mamy w brzuchu.


Cała sesja jest podzielona na dwa etapy pierwszy to zdjęcia rodzinne drugi to zdjęcia samego malca. W przypadku zdjęć ze starszym rodzeństwem zdjęcia te wykonujemy na początku bądź na końcu sesji.

Zwykle sesja noworodkowa trwa od dwóch do czterech godzin czasem dłużej, związane jest to z nastrojem dziecka, przerwami na karmienie, przewinięcie bądź przebranie.

Noworodek to specyficzny klient, który dopiero poznaje świat dlatego ważne jest, żeby podczas sesji trwała intymna i spokojna atmosfera, pośpiech i nerwy rodziców oraz fotografa są największym wrogiem malca gdyż odczuwa on wszystkie emocje, dlatego też prosimy rodziców żeby nie zabierali innych członków rodzinny na sesje ( wykluczając rodzeństwo ).


Co zabrać na sesje?

Co przyda się na sesji? Przede wszystkim powinien być to smoczek , dziecko się przy nim uspokaja. Dzidziuś nie lubi smoczka? Mamy specjalny smoczek który imituje sutek i naprawdę bardzo często się sprawdza.(oczywiście przed każdą sesją smoczek jest zdezynfekowany)

Jeśli dziecko jest karmione z butelki koniecznie weźcie mleko do podkarmienia. Najedzone to szczęśliwe dziecko.

Weźcie minimalistyczne ciemne lub czarne koszulki do ujęć rodzinnych. Wydobywają one Was na zdjęciach.

Macie pomysł na własną stylizacje? Koniecznie dajcie nam o tym znać. Macie ciekawe zainteresowania? Spróbujmy zawrzeć to na zdjęciach z maluszkiem.

Niektóre dzieci nie tolerują pieluszek lub kremów z rożnych firm. Dlatego weźcie ze sobą produkty których używacie na co dzień.

Oczywiście jeśli zapomnicie o czymś w roztargnieniu związanym z wyruszeniem z domu z maluszkiem (czasami to pierwsza podróż po powrocie do domu ze szpitala )nie przejmujcie się.

Mamy wszystko co niezbędne na miejscu 🙂


CZY TAKA SESJA JEST BEZPIECZNA?

Kwestia bezpieczeństwa maluszka to dla nas priorytet!! Zdjęcia wykonujemy we dwoje dlatego czasami jedno z nas asekuruje dzieciątko.

Zdjęcia które robimy przypominają pozycje w jakich maluch układał się w brzuchu mamy, poza tym malec jest w tym czasie elastyczny co ułatwia pozycjonowanie i układanie w bezpieczne dla niego pozycje.


LIFESTYLE ? ALTERNATYWA DLA SESJI STUDYJNYCH

Jeśli nie czujesz się na siłach aby wybrać się do nas do studia oferujemy także zdjęcia w waszym domowym zaciszu. Sesja lifestyle to mniej pozowane i ustawiane zdjęcia w naturalnych codziennych stylizacjach maluszka.


SESJA NOWORODKOWA W PREZENCIE?

Twoja żona lub koleżanka spodziewa się dziecka i myślisz nad prezentem? Sesja newborn to wspaniały prezent który zostanie na lata. Z ubranek dzidziuś szybko wyrośnie, zabawki zależnie od wieku dziecka się zmieniają a zdjęcia są ponadczasowe.


Często Panie zastanawiają się nad sesją ale nie mogą  się zdecydować. Pomóż w tej decyzji i voucher z zaproszeniem na sesje

Jeśli chcecie zobaczyć nasze aktualne prace zapraszamy  do Galerii zdjęć lub nasz  Facebookowy Fanpage Greyhorsefoto

Napisz do nas oraz zapytaj o termin i Cene !:)